Osika
Autor: Julie
Pár: Sirius/Remus
Přístupnost: od 15ti let
Žánr: derpesivní romantika, v zásadě AU
Místo děje: Bradavice
Varování: Slash (***)
Shrnutí děje: Do stejných řek vstupujeme i nevstupujeme, jsme i nejsme.
Prohlášení: Hrdinové této povídky i místo, kde se odehrává, patří J.K. Rowlingové. Já na nich nehodlám vydělat ani halíř.

Dlouhá cesta...

 1. Prolog - napsán s využítím básně Posedlý od Charlese Baudelaira.
 2. Zůstane jen... - oficiální první kapitola. Napsána pod vlivem a s využitím písně skupiny Hm..
 3. Z očí do očí - kapitola druhá, ve které se setkáme s Luciem Malfoyem a první Removou vzpomínkou.
 4. Pištec z bran západu - kapitola jmenující (dobře, je tam chyba, vím o ní, ale opravovat to nebudu) se po úplně první desce skupiny Pink Floyd. Mám ji nejradši. Desku i kapitolu. Možná jsou i lepší, ale mně se prostě v branách západu líbí.
 5. Začátek konce - tohle jsou zase Doors a The End.
 6. 3 + 1 úhel pohledu - co dodat. Kouzlo odražené od hranic možných světů, volba a zlom. V samém závěru potkáváme kousek básně od Paula Eluarda.
 7. Vlk v temném lese - dle mého názoru nejlépe napsaná kapitola této části. Inspirovala ji píseň Boy Cried Wolf od Patti Smith.
 8. Kovově šedá vůně - kapitola, kterou bylo asi nejtěžší napsat. Navazuje na ni samostatná povídka Zlomek skutečnosti, bez které by události vylíčené v následující kapitole nebyly úplné. napsaná opět pod vlimem a za použití písně High Hopes os Pink Floyd.
 9. Nedívej se dolů - Tak trochu sebedetruktivní kapitola. Mám podezření, že pro všechny zúčastněné. Použila jsem zlomek veršů Paula Eluarda a kousek Byronovy básně.

... temným dnem...

 1. Den a peklo, tma a světlo - po dlouhé pauze s velkým varováním: dějové linie se mi přemnožily a kapitola z nějakého podivného důvodu začíná až v kdesi v první čtvrtině textu.
 2. Nový rok - opět jsem si něco málo půjčila od Paula Eluarda.
 3. Skleněnka - kapitola, ke které mě donutila sama JKR . Pokud budete mít dojem, že některé části jste už četli, máte pravdu. Tak trochu se pohybuji v kruzích. Děkuji Beketamen za beta-read.
 4. Dům polámaných hraček - inspirace K.J. Erbenem a výpůjčka od E. Adyho. Opět děkuji Beketamen za beta-read.
 5. Otázky
 6. Dávná řeka - veliké díky Lunkvil za beta-read. Blížíme se ke konci druhé části. Ještě tak deset let a dozvíte se konec.
 7. Východ slunce - ještě větší díky Lunkvil za beta-read.

... do noci

 1. Očima vlaštovky
 2. Očima Julie - konec. Opravdový a definitivní, kde se dozvíte, že autorka této povídky je skutečně šílená, což zřejmě leccos vysvětluje.
© 2007, Julie